Poznaj Murotherm

Poznaj Murotherm

 

 

MUROTHERM to stworzony przez specjalistów POZBRUK rozbudowany i oryginalny system budowlany, opierający się na sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych.

Pozwala na prowadzenie prac budowlanych przy wykorzystaniu zasady systemowości, co powoduje znaczne skrócenie czasu realizacji inwestycji oraz minimalizację kosztów jej wykonania.

 

W skład systemu budowania MUROTHERM wchodzą:

  • opatentowane strunobetonowe nadproża i belki stropowe,
  • keramzytobetonowe pustaki ścienne i stropowe.

W ofercie znajdują się komponenty o różnych parametrach użytkowych i wymiarowych, co pozwala dostosować je do konkretnych wymogów projektowych.


ZALETY SYSTEMU

  • skrócony czas budowy dzięki braku konieczności szalowania i stemplowania,
  • prefabrykaty gotowe do wbudowania bez konieczności dalszej obróbki,
  • bardzo wysokie parametry nośności prefabrykatów strunobetonowych,
  • rozpiętości prefabrykatów pozwalające na dowolną aranżację wnętrz,
  • najlepsza receptura keramzytobetonowych elementów ściennych i stropowych
  • najlżejsze pustaki stropowe na rynku.


TECHNOLOGIA MATERIAŁOWA MUROTHERM

KERAMZYTOBETON do produkcji pustaków ściennych i stropowych produkowany jest na bazie naturalnych surowców takich jak beton i granulat ceramiczny. Dzięki swojej porowatej strukturze i właściwościom fizycznym keramzytu, pustaki osiągają dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej, przy małym ciężarze własnym. Materiał nie ma negatywnego wpływu na środowisko. System pustaków ściennych, składający się z 9 elementów umożliwia swobodne kształtowanie przestrzeni. Dzięki kalibracji wysokości montaż pustaków odbywa się na cienkowarstwowej zaprawie klejowej. Minimalizuje to powstawanie mostków termicznych i przyspiesza prace budowlane. Specjalny kształt i niewielka masa pustaka stropowego ułatwia montaż.

BETON SPRĘŻONY, wykorzystany przy produkcji opatentowanych belek stropowych SBS i nadproży NSB umożliwia osiąganie rozpiętości nawet o 50% większych niż w przypadku standardowych rozwiązań, przy zachowaniu niewielkiego przekroju. Dzięki współpracy stali sprężonej oraz betonu wysokich wytrzymałości strop osiąga nawet kilkukrotnie większą nośność w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nadproża strunobetonowe umożliwiają kształtowanie otworów o rozpiętości nawet do 3 m, bez konieczności stemplowania lub zalewania betonem.